Ztracený talent: Ravel Morrison

Ravel je rodákem z Manchesteru a tak není divné, že si jej všimli skauti United a započal tam svou fotbalovou kariéru. Svou první smlouvu podpisoval v roce 2009 a ihned začal všechny udivovat svým fotbalovým umem. Členové Red Devils se předháněli v poklonách, které směřovaly na adresu anglického mladíka. Sir Alex Ferguson tvrdil, že nikdy neviděl v tomto věku tak dobrého fotbalistu. Pat Crerand, bývalý hráč a později asistent manažera Manchesteru United, zase prohlásil, že od dob George Besta nebyl v United tak talentovaný hráč.
fotbalový míč
Byl součástí týmu, který v roce 2011 vyhrál FA Youth Cup. V akademii se tenkrát sešla parta velice talentovaných mladíků v čele s Paulem Pogbou, Jesse Lingardem, Michaelem Keanem, či Ryanem Tunnicliffem. Nad všemi těmito, dnes ligovými, hráči však výrazně vyčníval. Měl neskutečnou techniku, fotbalové myšlení, dobrou střelu, rychlost, zkrátka všechny předpoklady, které musí ofenzivní fotbalista mít. Co však také měl, byly problémy s kázní. Již v sedmnácti letech se stal součástí loupežného přepadení. Poté se prohřešil vyhrožováním svědkovi. Aby toho nebylo málo, byl obviněn z napadení bývalé přítelkyně. Dále byl pokutován za homofóbní vyjádření na Twitteru.
fotbalový kop
Ani tyto eskapády však nebyly vše. V roce 2014 byl opět souzen za napadení přítelkyně a její matky a byl propuštěn až na kauci. U jakéhokoliv jiného fotbalisty by podobné prohřešky znamenaly okamžité vyhození z klubu. United však stáli na rozcestí. Vedení klubu vědělo, že je Morrison velice problémový hráč, nicméně jeho extrémní talent byl neoddiskutovatelný. Trpělivost klubu došla až v roce 2012 a Morrison byl odejit do West Hamu United. Během působení ve WHU strávil většinu času na hostováních. Postupně vystřídal Birmingham, OPR nebo Cardiff. Během těchto hostování ukazoval záblesky geniality, ale jak bylo naznačeno výše, jeho kázeňské prohřešky neustávaly. V roce 2015 mu skončila smlouva a tak trochu překvapivě jej angažovalo Lazio Řím. Ani tam se však trvale neprosadil a následovalo další kolečko hostování, mimo jiné znovu v QPR a mexickém Atlasu. V Laziu mu skončila smlouva letos a pokusil se o restart kariéry v Östersundu. To se tak trochu povedlo, protože dostal laso z Premier League a aktuálně figuruje na soupisce Sheffieldu United.
Morrisonovi je stále teprve 26 let. Na Zlatý míč to tedy už pravděpodobně nebude, ale nikde není psáno, že se nemůže stát pravidelným členem týmu Premier League.