Nejlepší místa, kam vyrazit na exotickou dovolenou v zimě 2020

Ať už vyjedete na týden nebo na dva, pobyt v následujících destinacích vás nabije energií alespoň na čas a zkrátí vám dlouho trvající zimní období.
Maroko
Země, která je nám geograficky blízko s jedinečnou kulturou. Uvidíte památky i krásné pláže, které potěší i surfaře. Marokánci jsou velmi vřelí lidé a rádi vás ve své zemi uvítají, počítejte však raději s tím, že anglicky se tu mluví jen ve větších městech. Bude se vám hodit alespoň minimální znalost francouzštiny. Projít si můžete historické ulice Marrákeše nebo navštívit největší město, turisty oblíbenou Casablancu.
Doprava: do Casablancy se dostanete z Prahy přímým letem už za čtyři hodiny.
klidná zátoka
Karibik
Posuneme se o poznání dál – další skvělou destinací pro vaši dovolenou by mohl být Karibik. Zajímavý je ostrov Martinik, který je zámořským územím Francie. Pro Evropu ho objevil už Kryštof Kolumbus. Naleznete zde aktivní sopku Mont Pelée nebo ostrov Diamantová skála s turistickým letoviskem, které nabízí ty nejlepší pláže. Hlavním městem je Fort-de-France. Nedílnou součástí místní kultury je také specifická kuchyně, bohatá na mořské plody. 
Doprava: celková doba letu je 14 hodin s přestupem v Paříži.
Kanárské ostrovy
Tradiční destinace, kterou si mnozí vybaví, když se řekne exotická dovolená. Toto nádherné souostroví na západ od Afriky však od nás není až tak daleko. Na největším ostrově Tenerife se nachází město San Cristóbal de La Laguna s bohatou architekturou. Všude jsou patrné také stopy španělské kultury. Výletní lodí můžete dorazit do přístavu Puerto Rico na ostrově Gran Canaria. Na tomto ostrově můžete mimo jiné obdivovat nádhernou přírodu nebo písečné duny.
Doprava: za pět hodin bez mezipřistání už můžete být na Gran Canaria.
Marocká architektura
Filipíny
Nejčastěji jezdí turisté na Filipíny právě v zimním období od prosince do března, kdy je na tomto ostrovním státě ideální počasí. Vydejte se na ostrov Boracay, proslavený svými bílými plážemi, který byl znovu otevřen pro turisty, anebo do vzrušujícího hlavního města Manily. To si vysloužilo přezdívku Perla Orientu. Každá oblast zde má nezaměnitelnou identitu. Můžete tu ochutnat nepřeberné množství asijských specialit.
Doprava: let na Filipíny trvá 16 hodin, přestupuje se v Instabulu.
Vybrali jste si? Je nejvyšší čas naplánovat zimní dovolenou a vyrazit za teplým mořem, neobvyklou kulturou a novými zážitky.