Zajímavá fakta o Elonu Muskovi

Musk ale není známý jen díky jeho jmění. Pojďme si o něm ale povědět více.

1. Musk se narodil v Jižní Africe
Elon Musk se narodil v Pretorii, kde strávil většinu svého dětství, než se ve věku 17 let přestěhoval do Kanady. K dnešnímu dni je Elon Musk držitelem občanství tří zemí – Jižní Afriky, Kanady a Spojených států amerických. 

2. Blastar
Když bylo Elonovi pouhých 12 let, vytvořil videohru, kterou následně prodal za 500 dolarů. Jedná se o vesmírnou, bojovnou hru s názvem „Blastar.

3. Paypal
Společnost Paypal, založená v roce 1999, získala společnost Ebay za 1,5 miliardy dolarů, z čehož 165 milionů dolarů dostala společnost Muska do akcií.

4. SpaceX
V roce 2002 Musk založil Space Exploration Technologies, známější jako SpaceX. Musk byl přesvědčen, že přežití lidstva závisí na jeho schopnosti stát se více planetárním druhem, ale současné technologie odpalování raket byly příliš drahé. Proto v roce 2006 uvedl Falcom 1, Falcom 9 v roce 2010 a v roce 2018 Falcon Heavy, který byl schopen unést neuvěřitelných 53 000 kg na oběžnou dráhu a to za jednu třetinu nákladů.

 

Elon Musk Tesla

5. Finance
Musk zprvu musel investovat svoje peníze do vývoje raket SpaceX. Zároveň díky vývoji Space X se Muskovi podařilo snížit náklady na cestování na Mezinárodní vesmírnou stanici až o 90 procent! 

6. Tesla
Elon Musk se stal i významným donorem v Tesla Motors a to díky Roadsteru – autu s futuristickým vzhledem a baterií s dojezdem 394 km na jedno nabití.

7. Zlatá medaile
V roce 2010 obdržel Musk Zlatou vesmírnou medaili FAI od federace Aronautique Internationale za návrh první soukromě vyvinuté rakety na oběžnou dráhu.

 

Fakt o Elonu Muskovi

8. Iron Man ve skutečnosti?
O Muskovi se někdy mluví jako o trilionáři, high-tech podnikateli, který se snaží proměnit sci-fi ve skutečnost. Mnoho lidí ho považuje za skutečného Iron Mana.

9. Wet Nellie
Musk také vlastní vlastní auto Jamese Bonda s názvem Wet Nellie. Wet Nellie je na zakázku postavené ponorkové auto Lotus Espirit ve filmu Špion, který mě miloval.

10. Film
Elon Musk se objevil i v řadě seriálu, kde měl vlastní cameo. A to například v seriálu Teorie Velkého Třesku, Simpsonovi nebo Městečko South Park.