Už víte, kam pojedete na dovolenou

Plánování dovolené patří k nejobtížnějším životním krokům.

Připadá vám toto tvrzení příliš „přitažené za vlasy“? Vždyť přece dovolená patří naopak k obdobím, která považujeme za nejatraktivnější, a na její plánování se těší snad každý!

Ono je to ve skutečnosti složitější, než se zdá, protože prožít báječnou dovolenou je něco zcela odlišného ve srovnání s tím, báječnou dovolenou naplánovat. Vaše plány totiž nemusí vyjít, nepodaří se vám zvolit vhodnou lokalitu, nebude vám vyhovovat tamní apartmán, mořské pláže vám budou připadat příliš zalidněné, letovisko bude poměrně hlučné, znečištěné odpadky atd. Naštěstí existují pomocníci pro plánování dovolených, a těmi jsou sdílená videa na YouTube.

výhled na Sněžku

YouTube se v poslední době stává skvělým partnerem pro vyhledávání informací o prostředí v destinacích, kam se chystáte právě na dovolenou. Kupříkladu se rozhodnete trávit čtrnáct dnů v Krkonoších, a nemáte o nich bližší představu, než jen z prospektů cestovních kanceláří nebo z fotek na Internetu. Video vám dokáže napovědět mnohem víc.

kanál YouTube

Zůstaneme-li pro srovnání u těch zmíněných Krkonoš, některá videa vám doslova otevřou oči. Například lokalita v Peci pod Sněžkou vás může nemile překvapit hotelem Horizont, který do tamního prostředí vůbec nezapadá, a můžete být zklamaní i z davů turistů, co namísto poklidné atmosféry vyhledávají adrenalin nedalekého Relaxparku. Video na YouTube vám pak může napovědět, že jen pár kilometrů od Pece pod Sněžkou se nachází Pěnkavčí vrch, kde na uzavřené polosamotě, kam je přístup jen lanovkou na Portášky, prožijete fantastický čtrnáctidenní pobyt.

Video si uložte a představte vašim blízkým

Až na YouTube objevíte zajímavá videa, co vás oslovují, např. nasnímaná z dronů, stáhněte si je video downloaderem a uložte k sobě na počítač, protože nikdy nemáte jistotu, že je na svém místě jejich majitel ponechá. Pokud video smaže, budete mít prostě smůlu. Navíc mít video k dispozici i offline, se vám může hodit pro porovnání s okolní realitou i na samotné dovolené, kde například není možnost připojení k Internetu.