Vlastní hvězda? Proč ne?!

Již od pravěku nás lidi fascinovala noční obloha. Podle hvězd se dlouhá staletí řídilo několik civilizací, ba i moudrých a vzdělaných jedinců. V dnešní době si pohled na noční oblohu spojíme především s romantickým nádechem pozdních letních večerů. Nenapadlo vás někdy, že by se některá z hvězd mohla jmenovat po vás, nebo po někom, na kom vám záleží? Případně nějak jinak, jak vy sami chcete?
kamenný oblouk
Nám známých hvězd jsou desítky a stovky tisíc, navíc každý den bývají objevovány další a další. Tyto nové hvězdy s největší pravděpodobností bohužel v noci nerozeznáme pouhým okem mezi všemi ostatními, případně je vidět ani nemůžeme. Takové hvězdy byly objeveny pomocí speciálních teleskopů a dalších obdobných zařízení. Těchto hvězd je tolik, že už ani nedostávají jména, ale jsou jim přidělena pouze jakási pořadová čísla. A právě toho využilo pár světových společností, u kterých si můžete nechat pojmenovat hvězdu podle sebe.
U některých společností je možno zakoupit si pojmenování hvězdy, která je viditelná pouze okem, ba dokonce hvězdy, která se nalézá poblíž některého ze známých souhvězdí, takže ji snadno naleznete! Cena pojmenování hvězdy se může pohybovat podle umístění hvězdy, společnosti a dalších doplňkových služeb, které společnost nabízí. Obvyklá cena je mezi jedním až desíti tisíci korun. V balíčku, který obdržíte, pak naleznete certifikát o pojmenování hvězdy, údaje o ní, hvězdnou mapu a dále také doplňkové předměty.
hvězdná obloha
Hledáte-li tedy dárek pro někoho ze svých známých, blízkých, nebo pro svou drahou polovičku, ať již k jakékoli příležitosti od svatby přes narozeniny až po Vánoce, hvězda je dozajista dárkem, který vykouzlí překvapený úsměv na tváři.
Takže již víte, co je ten nejoriginálnější dárek? V tom případě otevřete internetový vyhledavač a vyberte takovou variantu, která se vám bude nejvíce líbit, v dnešní době internetu není nic těžšího.