Krásy Osla

Pokud vycestujete do Osla, určitě navštivte Královský palác. Sídlí v něm král Harald V. Královský palác Slottet je obklopen krásnými zahradami, nejkrásnější zahrady jsou ve Slottetparku. Můžete si zde pěkně procházet. Před budovou Hlavního nádraží spatříte tygra! Ovšem se nemusíte bát, že by vás pokousal, jedná se totiž jen o jeho sochu. legenda praví, že když tygrovi pohladíte ocas, čeká vás štěstí. Tak pohlaďte a zkuste vsadit v loterii! Aker Brygge je přístav, ale také nabízí dlouhou promenádu, kterou lemují spousta restaurací a kaváren, také zde uvidíte umělou pláž z písku.

architektura

V létě se zde dá pěkně koupat a opalovat se. Vigerlandsparken, též Vigerlandův park je park plný soch a uvidíte zde 212 sousoší z litiny, bronzu a žuly různých lidských osudů. Zajímavé je také, že všechny sochy vytvořil jeden sochař Gustav Vigerland a park je největší na světě! Navštívit ho můžete 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Budova Norské národní opery a baletu je ze skla a mramoru, vypadá jako kra, která se potápí do fjordu. Najdete ji na břehu Oslovského fjordu. Pokud máte rádi jezera, navštivte jezero Songsvann. Je hned u metra. Můžete se zde procházet, zaběhat si, či jen tak se kochat okolním světem.

socha

Oslo je velmi zelené a je nejzelenějším městem na světě. Prostě je zde hodně lesnaté plochy. něco pro fanoušky běhání a procházení v přírodě. Určitě navštivte skokanský můstek Holmenkollen. Pro lyžaře oblíbená oblast rekreační. Z můstku se můžete kochat výhledem na Oslský fjord a město. Poloostrov Bygdøy taktéž stojí za zmínku a dá se říct, že patří k důležitým místům Osla. Jsou zde pěkné pláže, příroda i muzea. Navštivte také budou parlamentu Sortingent. je to honosná žlutá budova. Rozhodně si zaslouží váš obdiv! A na závěr chuťovka. Což takhle dát si sobí pizzu? Opravdu si nedělám legraci. V restauracích či hospodách můžete ochutnat pizzu, která má na sobě kousky sobího masa. Doporučuji, tohle totiž v jiných zemích neochutnáte.