Kolagen vám může zachránit pleť!

Kolagenové přípravky se vám možná nezdají jako žádná novinka. V určité podobně jsou totiž dostupné na trhu už mnoho let. Vědci totiž už dávno přišli na to, že kolagen má obrovsky důležitou stavební funkci. Díky tomu totiž pomáhá redukovat vrásky i celulitidu. Navíc má prospěšné účinky i na růst vlasů a nehtů. Nicméně v nedávné době se jeho dávkování upravilo a účinky se rapidně zvýšily!

krásné vlasy

Pojďme si nejdříve o tomto malém zázraku něco říci. Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina. Jedná se o velmi důležitou stavební látku v organismu každého člověka. Proteiny obecně jsou v lidském těle extrémně důležité, to asi víte. Právě proto je užívají vrcholoví sportovci i modelky. Bílkoviny mají totiž na svědomí stavbu svalů, růst vlasů i nehtů. A právě kolagen patří k těm nejdůležitějším bílkovinám v našem těle vůbec. Tvoří totiž téměř třicet procent všech bílkovin v našich tělech.

Lidské tělo si v prvních letech života vytváří velké množství kolagenu samo. Proto mladí lidé žádnými vráskami netrpí. Organismus pomalu s výrobou této velmi důležité bílkoviny přestává kolem 25. roku života. Nezastaví se samozřejmě ze dne na den, ale množství kolagenu, které vaše tělo vyrábí se postupně snižuje.

detail obličeje

Proto je důležité kolagen s postupujícím věkem tělu dodávat externě. Nové výzkumy potvrdily, že je možné, a navíc prospěšné dodávat tělu mnohem větší dávky kolagenu, než tomu bylo dříve. Podívejte se na stránky na kolagen na pleť a vlasy a přečtěte si více.

Kolagen má příznivý vliv nejen na naši pleť, ale podporuje také růst vlasů a nehtů. Pamatujte na to, že kolagen lépe funguje v kombinaci s vitaminem C. Proto si kontrolujte, že i tohoto vitaminu máte v těle dostatek. Stárnutí pleti můžete také potlačit zdravějším životním stylem. Kouření, alkohol a nezdravá jídla totiž naší pleti neprospívají. Všechny tyto faktory mohou změnit vaši pleť k nepoznání!