Finger spinner aneb další trend, který musíte mít

Pokud máte pocit, že jste o něm ještě nikdy neslyšeli, pak je to možné, ale není možné to, abyste jej ještě nikdy nikde neviděli. Je totiž všude. Dokázal za krátkou dobu zaplavit všechny různé krámy a obchody a to dokonce po celém světě. Určitě jste jej tedy někdy viděli a pouze netušíte, co to bylo nebo vlastně je. Tahle malá hračka totiž zamotala lidem dnešní doby hlavu. A to nejen těm nejmenším. Jedná se o druh zábavy, kterou si může vyzkoušet opravdu každý. Možná vás překvapí, že vás může přivést až k závislosti. Má totiž pomáhat odbourat stres.
Spinner původně vznikl pro osoby, které trpí ADHD či autismem. Za zakladatelku je považována Catherine Hettinger, což je americká chemická inženýrka. Její návrh byl ale jiný oproti tomu, co najedete v obchodech. Nikdo vlastně vůbec netuší, kdo aktuální podobu spinneru vymyslel a má jej patentován. Prozatím se tedy vyrábí volně.
barevný spinner
Vyrábí se v různých barvách, tvarech a dokonce i velikostech. Závisí tedy jen na vás, který
si vyberete, a bude se vám nejvíce líbit.
Hračka vyniká svou jednoduchostí. Vypadá jako vrtulka, která je provedená z plastu a má ložisko uprostřed, které musíte pouze roztočit. Nic víc v tom tedy není. Je to ale velmi návykové a opravdu na tom může vzniknout závislost. Dnešní děti si jej tolik oblíbily, že jej nosí všude sebou. Ať už do školy nebo jen tak ven s kamarády. Často jsou děti točením tak zabrané, že ve škole nevnímají a učitelé si stěžují. Není se také čemu divit.
roztočené spinnery
Může jej mít opravdu každý, protože je opravdu levný. Cena se pohybuje okolo 150 korun. Záleží, kde jej koupíte. Je opravdu tak populární, že v mnoha obchodech už je dokonce vyprodaný.
Někteří lidé s ním předvádějí různé triky a natáčejí různá videa, která později umisťují na své YouTube kanály.
Patříte také mezi ty, kteří jej vlastní? Pokud ne, uvažujete také o jeho koupi?