Kuchyňské vychytávky, které nepoužíváme

Vaření jen málokdy vypadá tak idylicky jako v televizních pořadech a na fotkách food-blogerů. Protože se neustále něco čistí a krájí, vzniká spousta odpadu, linka je pořád zapatlaná a na zemi se kupí drobky. Navíc při vaření na sporáku vždycky unikne ven z hrnce či z pánve nějaká ta kapka, nemluvě o špinavé troubě, která už nejde nikdy úplně vyčistit. Přitom existuje spousta vychytávek, které vaření usnadňují a podle všeho eliminují téměř veškeré jeho negativní následky.
Víte třeba, že stačí vložit do vody, ve které vaříte maso nebo zeleninu, vařečku a voda nevypění? A i když to víte, kolikrát vám pěna umaže sporák, přestože jste se zařekli, že tentokrát to uhlídáte? A víte, že vařečku můžete odložit do dírky v držadle pánve, abyste ji měli po ruce a nekapalo vám z ní na linku? To je ale jen špička ledovce.
příprava potravin na vaření
Vychytávky, o kterých se vám ani nesnilo
Dnes už na trhu najdete skoro všechno, co vás napadne, i to, na co byste ani nepomysleli. Designéři prostě myslí na každou eventualitu, aby vám usnadnili život, ale taky aby na tom vydělali. Vychytávky do domácnosti jsou vděčným dárkem, protože jsou barevné, originální a zdánlivě velmi praktické. Většinou to ale končí tak, že ona skvělá pomůcka na vaření skončí mezi ostatními v tom největším šuplíku, kam se schovává všechno nepoužívané.
hrnec a těstoviny
Mezi vychytávky, které jsou zdrojem zábavy na oslavách, ale doma na ně pak padá prach, patří třeba chránič na banán, box na citron, sprej, který zapíchnete do citronu a stříkáte s ním na salát, vykrajovátko na jablka, brýle na krájení cibule, různé loupače česneku, stojan na kuchařku, speciální prkénko nebo škrabka na ryby, mixér na zálivky, box na pečení jablek v mikrovlnce, košík na pečivo s nahříváním, dávkovač másla, oddělovač bílků a žloutků, rukavice na čištění zeleniny a další úžasné vynálezy, o kterých se vám ani nesnilo.
Nemluvě o obrovském množství různých elektrických zařízení, jako jsou třeba víceúčelové kuchyňské roboty, odšťavňovače nebo domácí pekárny. Každá hospodyňka má doma hned několik přístrojů, které příliš užitku nepřinášejí. Přitom jsou TAK PRAKTICKÉ!
krájení cibule
Kam s tím…
Abyste vůbec uskladnili všechny tyhle vychytávky, museli byste mít kuchyň velkou jako fotbalové hřiště a jen si představte, co by vám dalo práce najít vždy tu konkrétní věc pro konkrétní činnost. Možná jsem sto let za opicemi, ale na většinu kuchyňských prací mi stačí prkénko, nůž a v krajním případě ruční mixér.
Samozřejmě pokud vaříte hodně často nebo profesionálně, určitě máte své oblíbené pomůcky, které vám ušetří hodně času. Kupovat však každou blbost, která vám padne do oka, je úplně zbytečné.