Dobrá nabídka může přijít od jiné společnosti, než čekáte

Když chcete dobrou půjčku, musíte jít na celou věc chytře. A také platí, že musíte být flexibilní, tak, abyste se neupínali na jednu jedinou možnost, ale vybrali si to nejlepší, co vám bude nejvíce vyhovovat. Dobré je připravit se i na to, že dost možná ani nebudete mít na výběr, a to i v situaci, kdy to tak na první pohled nevypadá. I když jsou vaše příjmy solidní a s penězi jste nikdy žádné větší problémy neměli, možná z úst bankovních úředníků uslyšíte, že je vaše bonita příliš nízká.

mince

S tím, kdo má nízkou bonitu banky nechtějí nic mít – zajímají se jen o žadatele s nízkou mírou rizika. O tom, zda je hodnocení vaší bonity správné, či ne, by se dalo dlouho polemizovat. Ovšem pokud vám jde o peníze, a dokonce na ně navíc i spěcháte, pak uděláte nejlépe, když o úvěr požádáte na jiném místě – tam, kde vám vyjdou vstříc. A to ochotně a bez složitostí.

Když zamíříte do nebankovní společnosti pro některou z jejich výhodných nabídek, jistě nešlápnete vedle. Ať už to bude běžná půjčka, anebo třeba hypotéka bez doložení příjmu či bez registru, vždy vám bude šitá na míru, takže její podmínky budou odpovídat vašim reálným možnostem. A je jasné, že taková půjčka je to nejlepší, co vás může potkat, protože ji budete schopni bez potíží splácet.

detail dolaru

V každém případě platí, že ani zde se hodnocení bonity nevyhnete. Jedná se o podmínku ze zákona, takže prověřovat bonitu žadatelů musí všichni poskytovatelé úvěrů bez výjimky. Na druhou stranu, to, zda takové hodnocení pro vás vyjde příznivě či nikoli do značné míry závisí na faktorech, které do něj budou zahrnuty, a na tom, jak moc odráží skutečnou situaci. Když jde o nebankovní půjčky, tak si můžete být jisti tím, že vaše hodnocení bude maximálně realistické a bude vycházet ze skutečnosti, nikoli z teoretických výpočtů.

A to je skvělá zpráva, protože tak máte šanci získat vstřícnou flexibilní půjčku, jejíž splácení vám nebude dělat potíže.