Až příliš dbáme na klišé, aneb předem si volíme špatný vztah

Vzhled – první a snad nejvíce diskutovaný stereotyp.
Znáte to už od základní školy a mnohdy se s tímto tématem setkáte už ve školkách u malých holčiček. Která z nich si nepřála být v dětství tou nejkrásnější princeznou pod sluncem, za kterou by se otočil nejeden princ? Právě tady to začíná.
Muž a žena na pláži
Vztahy jsou těžká věc a tak ve snaze se v nich zorientovat, hledáte podvědomě způsoby, jak si ostatní zařadit hned na první pohled. A tak soudíte a škatulkujete. Ne každá volba partnera podle vzhledu však musí být hned ta správná a nejspíš také nebude. Možná jste si vyhlédla muže jak ze škatulky, navoněného, ale vyklube se z něho ten nejhorší možný výběr. Když jste s ním ztrácela čas, v koutku parketu jste si nevšimla muže s jemným vystupováním, pozorného, který měl oči jen pro vás. Mnohdy není vzhled to nejdůležitější a nelze posuzovat možného partnera jen na základě vybrané košile. Na to byste neměla nikdy zapomínat.
Muž a žena u jezera
Mateřství – jedno z dalších klišé, jak si předem naplánovat nešťastný vztah.
Znáte to nejspíš od svých kamarádek. Krásné svobodomyslné holky, které nemohly chybět na žádném mejdanu nebo na kafe s kamarádkou, najednou nemají čas, jsou utahané, mají kruhy pod očima a téměř není možné je zastihnout a to už ani na messengeru. Unavené z probdělých nocí, nemají čas ani sami na sebe. Jsou to však právě ony, které se rozhodly žít ve stereotypním manželství, kdy se žena stará o veškerou domácnost sama a stejně tak o dítě, které jako by bylo snad jen její. Proto než se k něčemu podobnému uvážete, sama si předem zjistěte pohled možného partnera na tohle téma. Možná vás mile překvapí, ale možná se tak rovnou vyhnete neideálnímu vztahu a poohlédnete se po někom, podle koho žena nepatří jen k plotně a dítě má dva rodiče.
Komunikace – narážíte na to stále dokola a stále to není ono.
Komunikace je základem všeho. Komunikujte. Kdykoli. O čemkoli. Ideální partner je nejen partnerem ale stává se i nejlepším přítelem. A jednou z věcí, která je pro vztah důležitá, je právě komunikace. Proto pokud si partner není schopen promluvit o banalitách typu, na jaký film půjdete do kina, nečekejte, že se to časem zlepší. Nezlepší. Marně budete čekat týdny a měsíce, kdy Vás konečně vyslechne a bude se snažit Vás pochopit, ale pokud jste se nedočkala na začátku vztahu, jak se říká, starého psa novým kouskům nenaučíš. Proto nečekejte roky, než si s vámi začne povídat a rovnou tuto jeho neřest odhalte na začátku vztahu, ať si později ušetříte mnohá zklamání.