Avalanche Run V2


Pokud jsme nadšení muzikanti, nemusíme být úplnými profesionály, kteří mají jedno vystoupení za druhým po koncertních šňůrách, abychom si udělali radost nějakým vylepšením našeho technického vybavení. I pokud nás baví muzika pouze jako amatéry, tak si můžeme udělat radost a radost našim posluchačům zakoupením nějakého efektu k našemu elektrickému nástroji, třeba kytaře.

Napoprvé se nemusí jednat o kdovíjak velkou vymoženost, ale postupem času můžeme zaplnit náš pedalboard všelijakými důmyslnými kousky, se kterými budeme spokojení a které potěší i publikum na našich malých koncertech.

Vystoupení před publikem

Ručně vyrobený EarthQuaker Devices Avalanche Run V2 je kouzelný kytarový efekt s mnoha báječnými funkcemi. Slouží jako úchvatný stereo delay/reverb, se kterým si člověk nepřestává hrát a zkoumat jeho promakané možnosti.

Jeho až dvousekundová doba zpoždění umožňuje variabilní nastavení, které zvýrazní téměř libovolný grif naší hry. Její proměnlivost umí simulovat jak prostor s obrovským dozvukem, tak menší sál plný posluchačů. Při samotné hře před publikem dodává různě velké zamlžení znějícího zvuku.

Interpret si může vybrat mezi true a trails bypassem, tak aby dosáhl efektu, který je v současné době vhodný. Díky tomu není vázán jen na jednu možnost, ale může se rozhodnout třeba i podle momentální nálady, kterou variantu zvolí.

I nožní spínač funguje buď jako momentový, nebo západkový a není potřeba se vyhraňovat vůči jedné možnosti, ale dle libosti lze používat obě. Jeho nastavitelné ovládací prvky jsou: Time, Repeats, Tone, Mix (Delay) a Mix (Reverb).

Pedálová deska

Internet je plný webů, které na tento pedál uvádějí recenze a před objednáním je dobré si alespoň některé projít, abychom nekupovali zajíce v pytli. Ale i nákup přes libovolný e-shop je spojen s výhodou, která spočívá v době, kdy můžeme efekt zkoušet, třeba na sousedech. Pokud kupujeme jakýkoli takovýto pedál v obchodě kamenném, nemáme většinou klid si s ním vyhrát tak, abychom poznali všechny jeho přednosti.