Závitníky Narex dobře znají i kutilové

Narex je strojírenská firma, jejíž tradice sahá až do období druhé světové války. Vznikla v roce 1943 a od té doby se neustále drží na trhu v silné konkurenci, čímž prokazuje svou schopnost pružně reagovat na rostoucí potřeby ze strany zákazníků. Firma se specializuje na ruční i elektrické nářadí, k těm nejznámějším výrobkům patří elektrické vrtačky a závitníky.

strojní závitník

Závitníky Narex pravděpodobně nebudou chybět v žádné kutilské dílně. Výroba závitů není v domácnosti či na chalupě sice obvyklou každodenní činností, ale jsou situace, kdy se bez závitníků neobejdete, a kdy kvůli tomu nemusíte volat stavební či strojírenskou firmu.

Výstavba oplocení – zde mají závitníky slovo např. u napínání pletiva instalace zahradní průchozí branky. Využijete je i u dřevěného plotu k uchycení planěk z masivního dřeva do kovových komponentů.

Výběhy pro zvířata – výběhy a různé kotce, krmítka, napáječky, voliéry pro ptactvo a všechny ostatní prostory pro chov exotického i domácího zvířectva mohou vyžadovat přizpůsobení prostředí a spojení různých kovových dílů závitovými spoji.

závitový spoj

Vybavení kutilské dílny – kdo si chce doma vytvořit dílnu na míru, má možnost začít u ponku se svěrákem, jehož konstrukci si nechá svařit na míru, anebo ji zvládne elektrickou svářečkou svařit svépomocí. Některé části těchto pracovních stolů se opatřují závity pro vyšší pevnost kovových spojů nebo spojů kovu s masivním dřevem.

Opravy dopravních prostředků a mechanizace – jízdní kola, koloběžky, stojany na kola a v jistých případech i motocykly, postranní a přívěsné vozíky či svařované nástavby na převážení lodí – to vše jsou situace, kde mohou závitníky Narex posloužit ke kompletaci a provozuschopnosti těchto dopravních prostředků. Je to vždy snazší cesta k úspěchu, než kontaktovat profesionály, kteří si účtují za práci mnohem vyšší částky, než za jaké to zvládne zhotovit domácí kutil.