Sportovní vyžití pro vaše děti

Volbu sportovního kroužku pro děti řeší rodiče už obvykle v předškolním věku. Existuje spousta možností, a vybírat je potřeba velmi obezřetně, s ohledem na schopnosti, zájmy, ale i povahové prvky vašeho dítěte. Správně zvolený sport jej totiž může provázet po celý život, a otevřít mu nejedny dveře. 

Jízda na koni

Jízda na koni je zajímavým sportem, jehož výsledky jsou vidět po celý život. Ačkoliv se to nezdá, pro ježdění je potřeba dobrá fyzička. Dále však jízda na koni učí vaše dítě empatii, trpělivosti, a lásce ke zvířatům. Jezdectví se také užívá jako forma terapie, a je tedy vhodné i pro děti s různými poruchami, pokud najdete trenéra, který je na toto zacházení vyškolen. Není to jen o ježdění samotném, ale také péči o zvíře. Před jízdou i po ní je koně potřeba vyhřebelcovat, vyčistit mu kopyta, a vyčesat hřívu. V pozdějším věku se pak šikovní jedinci mohou účastnit různých závodů, a zúročit své dovednosti.

jízda na koni

Taneční sporty

Že tanec není sportem? Nesmysl. Ať už se jedná o pole dance, breakdance, břišní tance, aerobik, balet, nebo třeba zumbu, tanec zlepšuje kondici, tvaruje tělo, učí naslouchat rytmu hudby, a je neskutečně zábavný. A není jen pro dívky, jak si mnozí myslí. Talentovaných tanečníků je sice méně, než tanečnic, ale o to jsou žádanější. Umění tance se pak hodí i v dospělosti, ať už se jedná o soutěže, výuku, nebo třeba schopnost, kterou využije při studiu. 

Bojové sporty

Účelem bojových sportů není vychovat z dětí rváče, ale naučit je sebekontrole, sebeobraně, a celkově poznání sebe samého. Tento sport je vhodný pro každého, kdo je ochotný se snažit, a překypuje energií. Na boxovacím pytli se krásně ztratí vztek, judo učí jak správně zasáhnout, a teakwondo je plné ladných pohybů. 

dětské judo

Kolektivní sporty

Kolektivními sporty se rozumí například fotbal, florbal, házená, nebo třeba hokej. Účelem těchto sportů je naučit jednotlivce spolupráci, která je pro vítězství nezbytná. Dobře sladěný tým, který umí komunikovat, a pozná potřeby a schopnosti spoluhráčů, je totiž obvykle vítězným týmem. Tato zkušenost se pak hodí v budoucnu, kdy má jedinec pracovat v kolektivu.