Proč je schodiště nepostradatelné prakticky v každém domě

Jednou z věcí, které najdeme v každém domě bez rozdílu je schodiště KMK Design. Samozřejmě není pochyb, že se jedná o skutečně užitečnou věc, avšak možná si někdo pokládá otázku, zda je skutečně nutné i v přízemním domku. Proč jej vlastně najdeme všude?

Tím hlavním důvodem je fakt, že výstup i sestup po něm je mnohem bezpečnější a pohodlnější, než po klasické nakloněné rovině. Zkuste si schválně sami stoupat do prudkého kopce (koneckonců víme, jaký mívají schodiště sklon), a vystoupat stejnou vzdálenost po schodech. Rozhodně je zde rozdíl, že?

schodiste1

A není pochyb o tom, že lidé chtějí být doma v co největším bezpečí. I proto zde máme zařízení, která nám jej mají zajistit. A schody patří k jedněm z nich, a dalo by se i říci, že k těm nejdůležitějším. Ocení je pak zvláště starší lidé a lidé s pohybovými obtížemi.

Dobrá ale jsou skutečně tak nezbytné? Koneckonců, v přízemních domech by se daly považovat za zbytečné. Zde totiž přeci jen není kam stoupat. Nebo ano?

Popravdě řečeno, je. Občas na to sice zapomínáme, ale i tyto nízké domky obvykle mají půdu či alespoň sklep, kam je nutné se také dostat. Je však nutno připustit, že v některých případech je přístup do těchto prostor řešen spíše žebříkem než klasickým schodištěm.

schodiste4

Pak zde ale máme například nízké bungalovy či obytné přívěsy. Zde skutečně není kam stoupat, neboť zde nejsou žádné prostory, do kterých by bylo nutné se nějakým způsobem dostat. Avšak to jsou jen výjimky, kterých je skutečně minimum. V naprosté většině případů tvoří schody naprosto nepostradatelnou součást každé domácnosti.

A pokud bydlíte v bytě, pak je sice nenajdete u vás doma, ale ve společných prostorách domu jich je více, než by nám bylo milé, zvláště pokud se jedná o vysoký dům bez výtahu.

Je tedy vidět, že se jedná o skutečně nezbytný a zároveň rozšířený doplněk každé domácnosti. Možná by si nejen proto zasloužil, abychom mu věnovali více pozornosti.