O zásadách bezpečného skákání

Koupíte si trampolínu, rozbalíte a přesvědčíte se skutečně o tom, že jste nakoupili u dobrého obchodníka, že je výrobek doopravdy na špičkové úrovni, a po jeho sestavení, kdy vše voní „novotou“, a je připraveno pro vaše první smělé výskoky, se k vám nahrnou vaše ratolesti a začnou se dožadovat prvního zkušebního provozu.

trampolína v lese

Podobných situací proběhlo ve světě mnoho, ale ne každá z nich skončila radostně. Objevily se případy, a bohužel se objevují stále, kdy lidé přeceňují své schopnosti a hlavně nedodržují zásady bezpečného skákání https://www.goodjump.cz/bezpecne-skakani. Mnozí lékaři také varují před trampolínami samotnými, ale to je něco podobného, jako s varováním před zápalkami. Můžete s nimi uvést do provozu plynový sporák a uvařit perfektní zdravý oběd, anebo s nimi podpálit celý dům.

děti na trampolíně

Síť a kryt pružin tam nejsou pro srandu – sranda je slangový výraz pro legraci a ta přestává mít význam ve chvíli, kdy se vám po dopadu na odrazovou plochu zaklíní chodidlo mezi pružinami a dojde ke zlomenině jeho drobných kůstek. Anebo přeletíte trampolínu, a to docela snadno a nechtěně, a dopadnete na vedlejší betonový chodník s následnou zlomeninou zápěstí ruky.

Co máte po kapsách? Položte sami sobě i druhým před vstupem na trampolínu tuto otázku. A po jejím zodpovězení vyndávejte z kapes vše, co tam je. I docela drobný korálek nebo kovový šroubek vás dokáže pozlobit a způsobit nepříjemné poranění, a současně s tím prodřít odrazovou plochu. A už vůbec do kapes při skákání nepatří hračky a mobily nebo na krk, ruce a kotníky náramky, prsteny a řetízky.

Vhodné oblečení – plandající tepláky, sukně či halenky, to není dobrá volba. Dejte přednost oblečení sportovnímu, přiléhavému a hlavně pevně setrvávajícímu na svém místě. Padající trenýrky rozesmějí okolí a vám mohou přivodit i úraz. A skákejte raději naboso, v botách nemáte takový cit a navíc bosonohé skákání posiluje klenbu chodidel a je prevencí proti plochým nohám.

Bez svačiny – samozřejmě odložte všechno jídlo, v klidu se najezte mimo trampolínu a zbavte se i žvýkačky nebo bonbónů. Cokoli máte v ústech, vám může zaskočit a zadušení na trampolíně rozhodně nemáte zapotřebí.