Nebezpečí na zahradě

                Ať chcete, nebo ne, na vaší zahradě se vždy budou sdružovat různí živočichové, od ptáků, až po hmyz. Jaké nebezpečí na ně na vašem pozemku čeká?
                Ochranné sítě
                Slouží hlavně k tomu, aby ochránili vaši úrodu před ptactvem. Ta horší stránka je, že se do ní často ptáci zamotají.  Proto, aby síť ochránila vaši úrodu a neublížila ani ptactvu je důležité, aby oka na síťovině byla menší v průměru než 5mm. Natahujte je zlomocí kovové, nebo dřevěné konstrukce a asi 20 – 30cm od země nechte volná místa, aby zvěř mohla volně projít. Pokud ale chcete síť natáhnout od země, zatěžkejte její spodek alespoň kameny, aby se dovnitř zvířata nedostala. Při obalování stromů, obalte pečlivě korunu a síť natáhněte až ke kmenu.
Domácí bazén
                Bazény a nádrže
                Pro volně žijící zvířata jsou celkově nádrže s vodou velmi nebezpečné, kvůli kolmým a kluzkým stěnám, které znemožňují se dostat ven, pokud do nich zvíře spadne. Proto na hladinu položte plovací tělesa, na která se ptáci a hmyz mohou vyšplhat a zachránit se.
                Granule
                Granulemi jsou myšleny granule proti slimákům a jiným škůdcům. I když výrobci dokládají, že výrobek není škodlivý pro domácí a volně žijící zvířata, mnoho majitelů domácích mazlíčků (hlavně psů a koček) se přesvědčilo o opaku. Je proto lepší používat pivní návnady, nebo nadrcené skořápky.
Kočka s myší
                Psi a kočky
                Nejen neživé nástrahy číhají na divoká zvířata u nás na zahradách. Vůbec největšími hubiči jsou naši domácí miláčci, především ochočené šelmy, jako jsou kočky se psy. Je známo spousty případů, kdy pes venku na pozemku usmrtil divoké zvíře ve formě lišky, či kuny. Pokud máte psa přes noc venku, zřiďte mu vlastní kotec, kde bude přes večer pobývat, bude pak menší riziko, že zahubí divoké zvíře a chytí od něj nějakou nemoc, či se zraní.
                U koček to nemusí být tak jednoduché, pokud ji nemáte výhradně doma, Kočka je největší hubič ptactva u nás a považuje se za škodnou.