Málo peněz, málo zážitků

Vždycky jsi snil o tom, jak si jednoho dne koupíš vlastní byt, postavíš si rodinný dům, ve kterém budeš bydlet se svou milující rodinou nebo si sbalíš věci a vyrazíš na cestu kolem světa! Takové plány měl ve svém životě snad určitě každý, když byl malý, popřípadě i teď, co by student. Studenti v dnešní době, si stěžují, že mají málo peněz. Je to proto, že se všechno zdražuje, pomalu každým dne. Studentský život není, tak lehký jak si člověk může říkat. Protože takový lidé, chodí přes den do škol a po večerech do práce, aby měli peníze, se kterými vyžijí alespoň ten jeden měsíc. Brigádníci už v dnešní době mají o mnoho větší výplaty než dříve, ale bohužel se taktéž všechno i zdražilo. Lidé, kteří si chtějí našetřit peníze, tím myslím studenty i pracující, tak musí dávat část peněz ze mzdy bokem, aby si něco ušetřil, samozřejmě pokud ty finance na to má.

 prázdná peněženka

Tip 1.

V dnešní době, pokud si chce člověk koupit vlastní byt nebo dům, musí šetřit už od dob svého studia, protože si bude potřebovat vzít hypotéku a tu dají pouze tomu člověku, který neměl dluhy a má nějaké své finanční prostředky. Dám vám pár tipů, jak začít šetřit. Například si můžete ve své bance založit Spořící učet, kam měsíčně budete odvádět část svých úspor nebo si dávejte bokem do pokladničky, když nevěříte bankám. Zařiďte si stavební spoření nebo zainvestujte do dluhopisů nebo nějakých fondů. Ve všech případech, které jsem vám navrhnul, si naplánujte schůzku s nějakým finančním poradce, ti vědí co dělat.

 Úspora financí

Tip 2.

Pak je tu ještě jedna zajímavá možnost, kterou jsem jeden rok zkoušel i já a byl jsem velice překvapen. Začněte 1. týden v roce, kdy si vytvoříte pokladničku a každý den budete přispívat nějaké peníze. Rozdělíte si příspěvky na dny a každý nový týden si to budete navyšovat, až do konce daného měsíce a nový měsíc začnete na novo. Zde vytvořím příklad na rok 2020:
1. 1. – 5. 1. (1. týden) budete denně vkládat 10,-

6. 1. – 12. 1. (2. týden) budete denně vkládat 20,-

13. 1. – 19. 1. (3. týden) budete denně vkládat 30,-

20. 1. – 26. 1. (4. týden) budete denně vkládat 40,-

27. 1. – 31. 1. (5. týden) budete denně vkládat 50,-

1. 2. – 2. 2. (1. týden) se vrátíte a budete vkládat pouze 10,-

 

Samozřejmě si to můžete upravit podle sebe. Tímto způsobem budete pokračovat až do konce roku 2020 a na nový rok budete mít v pokladničce něco okolo 12.000 korun.