Když autožárovku, tak tu nejlepší!

Možná vás nikdy nenapadlo, že byste se měli zabývat autožárovkami ve vašem vozidle. Možná jste si vždycky říkali, že až vám některá z nich doslouží, tak zajedete do servisu, kde se o jejich výměnu postarají. Jenže to je, bohužel, velký omyl. Každý řidič musí umět vyměnit vadnou autožárovku ve vozidle, ať už je kdekoli. Takže pokud vám váš zdroj světla doslouží třeba někde daleko za městem, musíte umět závadu rychle a svépomocí odstranit. A samozřejmě musíte mít potřebnou autožárovku po ruce – ne nadarmo jsou součástí povinné výbavy automobilu.
provoz na dálnici
Proto vás možná překvapí, co vše byste o autožárovkách měli vědět. Zdaleka nejen to, jak provést jejich výměnu, ale i to, jak vybrat tu pravou pro váš vůz, abyste dobře viděli, i tu pravou, která do vašeho automobilu dokonale zapadne. Dokonce ani to není tak samozřejmé, jak to vypadá.
Když se zaměříme na přední světlomety, tak tam jsou dva typy autožárovek, které byste měli odlišovat. Váš výběr záleží na tom, zda máte moderní vůz s oddělenými potkávacími a dálkovými světly anebo starší vůz, kde není možné tyto světla odděleně používat. V prvním případě se jedná o jednovláknovou autožárovku osram h7 https://www.lightpark.cz/autozarovky-pro-predni-svetla/?par=oznaceni-ece|h7, v druhém případě jde o žárovku h4.
přední světlomety autobusu
Nicméně, ať už jde o typ h4 anebo h7, tak i v takovém případě máte na výběr mnoho různých druhů autožárovek podle toho, jakou mají svítivost, jaký mají dosah světla na silnici, a i jak dlouhá je jejich životnost. A dokonce můžete volit i podle barvy světla, které autožárovky vydávají.
V každém případě se vyplatí sáhnout po osvědčených značkách od tradičních výrobců, protože v takovém případě máte jistotu, že vás nezklamou a dodrží deklarované parametry žárovky. Naopak příliš levné zdroje bývají rizikové – mají malý výkon i nízkou životnost, takže se vám takový nákup ve výsledku prodraží.

4/5 - (5 votes)