Jak vybrat správné džíny

Z původně dělnického oblečení se stal naprostý must-have kousek ve skříni každého člověka a tak tomu je už několik desítek let. Málokdo z nás má doma jen jedny, většinou máme džínů hned několik. Investice do nich se vyplatí už proto, že nikdy nevyjdou z módy a nosit je můžete dlouhá léta. Je však třeba vybrat rifle z kvalitních materiálů a také takové, které nám ideálně padnou. Jak na to?
Modré džíny
Vyberte si barvu
Při příchodu do obchodu s oblečením budete stát před volbou, jakou zvolit barvou. Na výběr je klasická džínová modrá, kterou rozhodně nic nezkazíte. Hodit se mohou i rifle černé, které se hodí ke všemu a obléci je můžete i na oficiálnější příležitosti. Na léto či jaro budou zase správnou volbou rifle bílé, jen pozor na otázku praktičnosti. Sáhnout však můžete i po odvážnějších módních barvách, jakými jsou zelená, vínová, šedá nebo třeba žlutá.
Správný střih
Ještě důležitější než barva riflí je jejich střih. Musí vám totiž dokonale padnout. S výběrem by vám měl pomoct zkušený personál, ale pár základních pravidel se hodí znát i tak. Rifle by vám neměly být ani příliš krátké, ani příliš dlouhé. Ideální je délka ke kotníkům. Základem je tedy správná velikost. Nemá smysl si kupovat větší ani menší číslo s tím, že do nich třeba časem zhubneme. To už je lepší pořídit si potom rifle nové. I když se možná do o číslo menších riflí vejdeme, nebudou vypadat dobře a nám také nebudou pohodlné. Berte tedy takové, aby vám seděly v pase, v pořádku jste je dopli a byly správně dlouhé.
Trendy roztrhané džíny
Módní varianty
Pokud klasické střihy nejsou nic pro vás, můžete se samozřejmě při výběru i trochu odvázat. Aktuálním hitem jsou například rifle s vysokým pasem, rozšířenými nohavicemi či roztrhané rifle. Stejně tak vypadají zajímavě i nejrůznější výšivky či aplikace v podobě korálků a perliček. Správnou volbou budou i „boyfriend jeans“, které vypadají jako ukradené přítelovi ze skříně.