Jak pečovat o vousy?

Vousy jsou pro muže symbol mužnosti a mnoho mužů si je nechává narůst. Jsou pro ně jakési takové miminko, o které se starají a snaží se, aby jim co nejdéle vydržely a byly svěží, pevné, žádné vypelichané chloupky či pedoknírek. Mnoho mužů ale neví, jak se o vousy správně starat, a to samozřejmě neplatí pouze na vousy a muže, ale i na ženy co se týče vlasů, řas, obočí,… zkrátka úplně všeho. I o takové věci je třeba pečovat, pokud si je chceme udržet. Mnoho mužů zapomíná, že je potřeba pořádné péče právě i o vousy, hodně z mužů bere vousy jako nějaké chlupy, které jim samy od sebe rostou, ale opak je pravdou. Velká většina má problém s pořádnými vousy a na bradě jim vyraší za pár měsíců jen sem tam nějaký chloupek. Důležité je ale říci, že i toto se dá změnit a existují způsoby, kdy při správné péči jsme schopni docílit toho, aby nám pořádné vousy narostly.

vousy

Tak jako existují šampóny na vlasy, tak také existují šampóny na vousy, kterými si doslova umyjete vousy. Obsahují složky, které vašim vousům dodají pevnost a lesk a vám vydrží mnohem déle a budou vám růst kvalitní. Také balzámy a různé oleje existují, jen je třeba vybrat si ten správný, ať vaší pokožce akorát neuškodíte. Je třeba vyzkoušet různé výrobky a zjistit tak, který vám sedí nejvíce.

vousy

Další možností je masírování oblasti brady, protože pokud kůži prokrvíte, bude schopna mnohem více tvořit cibulky vousů a začnou vám růst více. Použijte třeba výše zmíněné balzámy nebo různé oleje na posílení vousů a promasírujte si každý večer oblast vousů, uvidíte, že vám to pomůže.

Je možnost také brát různé doplňky stravy nebo přímo mužské hormony, které vám pomohou v růstu vousů, avšak toto je chemická cesta, kterou bychom asi řadili až úplně nakonec.

Zkuste si také své vousy holit mnohem častěji, a to i v případě, že se na vaší nádherné bradě nic nenachází nebo jen nějací ubožáci v nízkém počtu. Je to jak u chlupů – čím víc je holíte, tím víc a rychleji rostou. Vyzkoušejte to na svou bradu.