Bez knížky před spaním neusnu

Jste vášniví čtenáři a doma máte tolik knížek, že už Vám začínají chybět police? Je to krásný koníček, obohacující ducha, který můžete provozovat kdekoliv chcete. Určitě si rádi kupujete nové a nové knihy, sledujete aktuální novinky a nemůžete se dočkat nového vydání knihy od svého oblíbeného autora, abyste se do ní co nejdříve začetli. Někdy dokonce jdete spát o trochu dříve, protože události předešlého večera byly příliš napínavé, než abyste ulehli v obvyklou dobu. Máte silné nutkání vědět víc a víc a potřebujete vzít do ruky knihu, nahmatat záložku, pohodlně se uvelebit a honem číst, kde jste minule přestali? Ano, je to návykové a Vy si nedokážete představit, že byste šli spát alespoň bez pár přečtených stránek, přestože jste kolikrát hodně unavení.
brýle s knihou
Ačkoliv chodíváte do kina, divadla, na večírky, posezení s přáteli nebo plánujete oslavu nebo návštěvu u příbuzných, nehodláte se vyjma občasných výjimečných pozdních příchodů domů tohoto koníčku vzdát. To je pochopitelné, každý máme svůj okruh zájmu pro volné chvíle, který nás naplňuje příjemnými pocity. A což není krásné rozvíjet svou fantazii, představivost a rozšiřovat si slovní zásobu právě tak ušlechtilým koníčkem jakým je četba knih? Ano, je.  
četba v posteli
S výběrem knih Vám pomohou internetová knihkupectví, kamenná knihkupectví, knihovny nebo přátelé, kteří Vám rádi půjčí knihu, která se jim líbila a doporučují Vám ji. Nabídky nových knižních titulů jsou v obchodech rozmanité a časté, také se můžete osobně s autory při čtení a autogramiádě setkat a nechat si knihu podepsat.
snění příběhů
Váš noční stolek nebyl a nikdy nebude prázdný. Vždy na něm bude ležet různě objemná, zajímavá kniha, která Vás z reality přenese do tajemných míst podivných zákoutí světa a příběhů, ze kterých někdy poběží mráz po zádech. Jindy naopak budete milencům závidět toužebná setkání i opojnou zamilovanost od prvních společně strávených chvil. Ať se začtete do jakéhokoliv žánru, pokaždé budete mít pocit, že jste součástí příběhu, rozličné postavy znáte a společně s nimi prožíváte jejich radosti i trápení.

4.3/5 - (3 votes)