Nízkoenergetický dům a jeho výhody

Každý, kdo v dnešní době chce koupit dům má na výběr. Buď si koupí dům sice starší, ale má jistotu kvalitních základů. A také nemusíte čekat, než proběhnou všechny stavební práce. A co se týče stěhování můžete se do domu stěhovat téměř okamžitě. Ale pokud se rozhodujete, že si svůj dům snů postavíte od základů přemýšlejte o variantě nízkoenergetického domu. Ušetříte energie a v dnešní době energetické krize se vám to určitě vyplatí. A nízkoenergetický dům vám to v budoucnu určitě několikrát vrátí. O to bych se určitě nebála. Snížíte také tím svoji uhlíkovou stopu. A za to vám poděkuje naše životní prostředí a příroda.

moderní dům

Takový to typ domu má spotřebu energie na vytápění zhruba mezi 15-50 kWh na metr čtvereční za rok. Vlastnosti, které u svého nového domu určitě oceníte jsou značné. Váš dům bude celý kompletně a kvalitně zateplen. Hlavně jeho konstrukce. Budete pracovat a využívat obnovitelné zdroje tepla. Také budete využívat otopnou soustavu s nižším výkonem. V domě bude nainstalované řízené větrání. A vy se už tak nadále o tento problém nebudete muset zajímat. Všechny takto řešené domy musí splňovat parametry na neprůvzdušnost a splňovat hodnotu 0,6. Všechny budovy, které jsou nízkoenergetické mají řízenou výměnu vzduchu, která vůbec nezávisí na současných klimatických podmínkách.

zelený dům

Také aby vaše spotřeba byla co nejmenší a co nejméně trápila vaši peněženku. Tak se používají zimní registry, které jsou schopné předehřát přiváděný vzduch. A to až o 5 stupňů celsia co už je znatelný rozdíl. Ani v jarním nebo podzimním období se nemusíte o velkou spotřebu energií bát. Protože budete v co největší míře využívat obnovitelné zdroje energie. A to hlavně se budete spoléhat na solární soustavy nebo tepelná čerpadla. A pro přívod světla do vašeho domu se hlavně využívají světlovodné tubusy. Spotřebiče, které v domech najdete jsou vysoce moderní a hodně obezřetné na spotřebu energií. Je to budoucnost ve stavebnictví. Je to budoucnost pro naše další generace.