Navštivte antické Athény

Athény patří mezi poměrně opomíjené hlavní město, které však může všem nadšeným cestovatelům ledacos nabídnout. Jedná se o metropoli, která se přezdívá jako kolébka evropské civilizace. Dýchne tu na vás historická atmosféra, zároveň si tu však užijete pravou romantiku, a to zejména při sledování západu slunce z vrcholku Akropole. Díky levným letenkám se sem můžete vydat třeba jen na prodloužený víkend, nebo to spojit s poznáváním okolí a udělat si z toho skvělou dovolenou. 

akropolis

5 důvodů, proč navštívit Athény

Důvodů, proč zavítat do kolébky demokracie a kultury jako takové, je spousta. Zavítejte i vy do této metropole a užijte si všechny benefity, které vám nabízí. 

 

  1. Hromada původních antických památek, věhlasný Parthenon na Akropoli si nemůžete nechat ujít
  2. Kolébka demokracie, místo, kde se zrodilo něco, bez čeho si dnes neumíme představit svůj život
  3. Výtečná řecká kuchyně plná salátů, oliv, sýrů, pita chlebů a mnoha dalších pochutin
  4. Balkánská pohoda, téměř vždy slunné počasí, uvolnění Řekové na každém kroku
  5. V blízkosti hromada zajímavých míst, kde si můžete dopřát i odpočinek u moře

staré řecké divadlo

Sehnat levné letenky je snadné

Letenky do Athén pořídíte jak od klasických společností, tak také od mnoha nízkonákladových společností. Dostat se sem můžete tedy velmi snadno a levně, pryč jsou ty časy, kdy se jezdilo do Řecka autobusem. Dnes stačí dvě hodiny v kabině a jste na místě. Kde najít a koupit levné letenky? Pokud nemáte zkušenosti s hledáním a nakupováním akčních letenek, bude nejjednodušší, když k těmto účelům využijete chytrý a praktický vyhledávač. Ten vám pomůže vybrat ty nejvýhodnější tikety, které budou splňovat vaše představy jak o ceně, tak o místě odletu, ale i o čase nebo třeba cestovní třídě. Pomocí tohoto vyhledávače můžete zkrátka během několika sekund zobrazit všechny relevantní výsledky, které odpovídají vašim parametrům.

3.4/5 - (5 votes)