Jak vhodně naložit s oblečením, které už nenosíte? Určitě jej nevyhazujte jen tak!

Také máte doma plné skříně oblečení a už nevíte, co s tím? Jste zvyklí se oblečení zbavit jakmile se vám přestane líbit? Zkuste s ním ale naložit správně. 

Jak vhodně naložit s oblečením, které už nenosíte? Určitě jej nevyhazujte jen tak! 

Když se to tak vezme, oblečení je všude plno. Lidé totiž hodně plýtvají, nejen s jídlem, ale i s oblečením. Hlavně ženy si často nakoupí hodně nových kousků do své skříně, ale nakonec z toho vynosí jen asi polovinu. Zbytek oblečení, a mnohdy téměř nového oblečení pak putuje rovnou do kontejneru. A to je obrovská chyba. Jak se oblečení dá zužitkovat nebo co s ním udělat, když o něj už nestojíte? 

módní oblečení

Může slušet jiným!

I když vám se už vaše staré oblečení nelíbí, někomu jinému by se naopak vaše kousky líbit mohly. Jistě., zvláště pokud chcete dát pryč něco, co jste na sobě měli sotva dvakrát. A i to se bohužel vstává. Lidé nenosí oblečení až do jeho úplného zničení, naopak většinou skutečně zbrkle a bezmyšlenkovitě nakupujeme to, co se nám zrovna líbí a třeba i díky lákavé cenovce. Jenže je obrovská škoda, když pak téměř nové nebo minimálně nositelné oblečení skončí v popelnici. 

Naštěstí dnes je doba taková, že všechno se dá poslat dál, můžete oblečení prodat, můžete jej vyměnit a můžete jej klidně i darovat. Na všechno existují speciální aplikace, stránky a samozřejmě, že se dá vše inzerovat i na sociálních sítích. Není tedy problém se zbavit například oblečení, které již nechcete nebo nosit nemůžete, ale můžete získat výměnou kousky zcela nové. Lidé si mezi sebou mohou měnit oblečení a rozhodně se vyplatí i prodej. Hlavní je, že vaše oblečení ještě poslouží. 

starší oblečení

Recyklace! 

O recyklaci se mluví a to tak že hodně. Jistě, doba je jaká je, potřebujeme planetu co nejvíce chránit a tak je důležité dbát na to, aby se neplýtvalo zbytečně a to s ničím. Pokud své vyřazené oblečení neudáte někomu jinému, můžete jen odnést i do některých obchodů, které se zapojují právě do programu textilní recyklace, stejně tak můžete oblečení odložit do kontejnerů na textil, kterých je naštěstí v našich ulicích stále více. 

A kdo se šikovný, může nevyužité či staré oblečení zkusit přešít. Stačí se trošku zajímat a mít nápad.