Co vám dá ženšenový čaj

Ženšen se začal na našem trhu objevovat už dávno, ale díky nedostatečné reklamě se s ním nemohlo seznámit tolik lidí, aby se o něm dalo tvrdit, jak významný efekt a přínos má pro naši populaci. Přitom se jedná o jeden z nejvýznamnějších přírodních léčebných medikamentů. Proč důvěřovat právě ženšenu?

kořen ženšenu

Erekce, prostata, ejakulace, libido – to vše jsou společné znaky sexuality, tedy jednoho z nejkrásnějších životních prožitků dospělých lidí. Proč si je odpírat, když tu máme podpůrné prostředky bez vedlejších účinků? Ženšen působí v lidském těle komplexně, tzn., že podporuje i chuť na sex a podporuje i jeho příjemný průběh. Zlepšuje erekci, oddaluje předčasnou ejakulaci, má příznivý vliv i na prostatu. Samozřejmě byste spolu s ním dodržovat i zásady správné výživy, začít konzumovat více celozrnných obilovin, luštěniny, více čerstvé zeleniny a ovoce, dát přednost ořechům a naklíčeným semínkám a omezit potraviny z bílé mouky, bílého cukru, alkohol a cigarety.

listy ženšenu

Odolnost vůči stresu a negativním myšlenkám – ženšen je adaptogen, to znamená, že vám umožní lépe se vyrovnávat se stresem ve všech podobách. Udrží vás v lepší kondici a pomůže lépe čelit depresím, smutku, úzkostem, strachu a dalším negativním projevům.

Káva nebo Ženšenženšenový čaj má ve srovnání s klasickou kávou řadu výhod. Především vyrovnává hormony v těle tak, aby byly v optimálním rozpoložení, zatímco kofein v kávě či černém čaji, ale i např. v kolových nápojích, dělá přesný opak. Káva vás sice nakopne, ale zároveň citelně zvýší v krvi adrenalin, noradrenalin a kortizol, tedy vyvolá vyplavení stresových hormonů a vy se díky tomu udržíte déle bdělí. Jenže pak přijde útlum, a ten bývá horší, než stav před tím, než jste kávu začali pít. Káva je navíc návyková (tedy obecně kofein) a pak se budete točit v začarovaném kruhu. Vyzkoušejte raději ženšenový čaj, který vás povzbudí, ale přirozeným způsobem, hormony upraví do přirozené rovnováhy a návykové to rozhodně není.