10 rad, jak vyzrát nad stěhováním

Už zase se musíte stěhovat. Na poslední stěhování nemáte vůbec dobré vzpomínky. Odrovnali jste si záda, ztratila se krabice s vaším oblíbeným povlečením a rozbila se váza po babičce. Proto, když vám někdo dva měsíce dopředu připomíná, že se budete stěhovat, máte z toho žaludeční nervózu. My jsme si pro vás připravili 10 rad odnesto.cz, které vám pomůžou stěhování zvládnout mnohem lépe.

1. Malý průzkum – Jeden den si vyčleňte alespoň dvě hodiny na to, abyste si udělali průzkum stěhovacích firem. Když je člověk pod tlakem, dělá nerozvážná rozhodnutí. Proto si vyčleňte čas určený tomu, abyste našli firmu spolehlivou, ale zároveň levnou.

2. Stěhovací materiály – obstarejte si dostatek krabic a bublinkové folie. Některé firmy vám jsou schopny včetně stěhování a převozu zajistit také krabice. Pokud krabice nemáte v ceně, projděte si facebookové stránky skupin týkajících se podnájmů a stěhování. Velmi často lidé nabízí zdarma věci, které při stěhování využili, ale už je nepotřebují.

boxes-2624231_960_720

3. Popište si své věci – každou krabici si popište, abyste věděli, se kterou se má jak při stěhování nakládat, na co je obzvláště třeba být opatrný. Také při vybalování to budete mít jednodušší.

4. Začněte s předstihem – balení může být opravdu opruz. Dělat vše v jeden víkend se nechce snad nikomu. Začněte na příklad jednou krabicí ob den, ale již dva týdny dopředu. Vše bude tak probíhat méně pod tlakem.

5. Buďte soudní – spoustu věcí pravděpodobně již nevyužijete a stále je skladujete. Jednou provždy vyřaďte věci, které vám zbytečně zabírají prostor. Můžete je darovat tam, kde budou potřebnější.

6. Zjistěte si, kam s odpady – dopředu si zmapujte, kde je nejbližší sběrný dvůr a jak se řeší odvoz starého nábytku. V den stěhování by toho na vás už bylo příliš.

7. Zalarmujte přátele – od čeho máme přátele? U stěhování obstarejte pizzu a pivo a uvidíte, jak vám každý rád pomůže. Stěhování je vždy jednodušší a zábavnější s partou lidí okolo vás.

pizza

8. Cennosti si odvezte sami. Vyčleňte si speciální krabici na cenné věci a papíry, které se za žádných okolností nemohou ztratit a ty si převezte sami.

9. Výtah – zjistěte, jestli na místech, kam budete rozvážet váš nábytek, jsou výtahy. Je možné, že jste slíbili někomu pračku, skříň a nabídli se, že jim to odvezete. Pokud ale nemají na místě výtah, můžete narazit na problém. Proto si zajistěte stěhovací háky tam, kde víte, že budete zdolávat schody.

10. Hlavně se z toho nezbláznit – Je možné, že se ten den příliš nenasmějete. Nebuďte ale nevrlí na stěhováky, nebo vaše přátele, kteří uchopili bednu za špatný konec a sklouzla jim na zem. To se stát může a stává. Důležité však je zachovat chladnou hlavu a úsměv na tváři. Brzy již bude po všem.